Neden Organik Gıda Tüketmeliyiz ?

Neden Organik Gıda Tüketmeliyiz ?

İlk çağlarda insanlık için beslenme kavramı, avlanarak elde ettiği gıda türevlerinden öteye gitmiyordu. Fakat ilerleyen yüzyıllarda insanoğlu gün geçtikçe her konuda olduğu gibi gıda konusunda da evrim geçirerek bilinçlendi. Buna bağlı olarak insanın yaşamsal haritasındaki yaşam süresi, hangi hastalıklara meyilli olabileceği gibi konuların büyük oranda beslenme şekline göre belirlendiği anlaşıldı. ‘Kısacası can boğazdan gelirken yine boğazdan gidiyor’ kavramı gereken yere oturmuş oldu.

Çağımızda her yıl besinler üzerinde düzenli olarak yapılan araştırmalar sürdürülüyor. Ve yapılan bu araştırmalar büyük oranda gösteriyor ki; organik ürünler diğerlerine göre çok daha değerli, zengin ve besin değerleri de çok yüksek gıda türevleridir. Ayrıca organik besinler, vitaminleri çok daha etkin bir şekilde almamızı sağlamaktadır.

Organik Gıda Türevleri Nasıl Yetiştiriliyor?

Öncelikle bir ürünün organik olabilmesi için doğal tohumlarla natürel ortamlarda yetişmiş ve sürecini bu doğallıkta tamamlamış olması gerekiyor. Yani bu da büyük bir emek demek… Örneğin zehirli kimyasallar, böcek ilaçları, bitki öldürücüleri, antibiyotik katkıları, büyüme hormonları verilmiş besinler asla organik gıda grubuna girmiyor.

Bu tarz katkılı gıdalar, vücudumuz tarafından tanımlanamıyor ve yabancı madde olarak algılanarak toksin yüklü serbest radikallere dönüşüyor. Sonrasında da kanserli hücreler olarak geri dönüşüm sağlıyor. Gıda ürünlerindeki kimyasal kullanımı her insan için yüksek dozda tehlike barındırırken, özellikle de çocuklar için patlayıcı bir bombaya dönüşür. Bu yüzden çocuğunuz varsa asla organik olmayan gıda türevlerinden tüketmemelisiniz.

Organik tarımcılar, doğal gübre ve doğal üretim böcek ilaçlarıyla maksimum güvenli yöntemlerde ürün yetiştirirler. Bu yüzden Organik gıdalar ne tüketene, ne de çevreye zarar vermez. Organik ürünlerin raf ömrü kısadır ama hiçbir zarar içermedikleri gibi vitamin ve mineral değerleri de çok yüksektir. Yapay hiçbir katkı içermeyen organik gıdalar, katkılı ürünler gibi raflarda aylarca bekletilmediğinden mutlaka çok daha taze ve lezzetli olmaktadır.

Organik Gıdalar Her Zaman Çok Daha Sağlıklı Ve Lezizdir

Katkılı gıda ürünleri, koruyuculu ve kimyasal yüklü olduğundan virüs ve bakterilere karşı bağışıklık sistemimizi yıkmaya programlıdır. Oysaki organik gıdalar, besin kaynaklı yararlı bakterilerle yüklüdür ve her zaman metabolizmayı canlı ayrıca faaliyette tutar.

Organik ürünler, her zaman için yapay katkılı ürünlerden daha lezzetlidir. Koku, tat, tazelik, aroma, lezzet bakımından hiçbir zaman katkılı gıda ürünleriyle kıyaslanamaz. Tüm bunların yanı sıra organik besinler, katkı içermediklerinden kilo alımı ve yağ oluşumu açısından vücut için çok daha dengeli bir tablo çizer. Katkılı gıda ürünleri; mide şişkinlikleri, mide yanması, mide rahatsızlıkları ya da aşırı yağlanma gibi obeziteye yönelik sonuçlar yaratırken, organik besin kaynakları her zaman metabolizma dostu ve dengeli bir besin zinciri oluşturur. Sonuç olarak antepbahcem.com %100 organik gıda çeşitleri, paranızın hakkını kuruşu kuruşuna misliyle geri döndürecek olan sağlık ve şifa kaynaklarıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Etiketler: , , , , , , 602
Sohbete Başla
Yardımcı Olabiliriz İsterseniz...